Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Szkoła Podstawowa w Jakubówce Szkoła Podstawowa w Jakubówce

KLASA I

Czcionka:

Język polski

23.04.2021 (piątek)

Wykonajcie w kaligrafii strony 66-67 oraz w ćwiczeniach stronę 44. Przypominam, że w poniedziałek będę pytała wierszyka (ćwiczenia strona 39).

 

WF
 

19.04.2021 -  23.04.2021

W tym tyg ogólna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

16 kwietnia (piątek)

 • W Podręczniku mat.-przyr. na str. 47 przejrzyjcie sobie zadanie 1. Zwróćcie uwagę na to, że chłopiec odejmował najpierw tyle, żeby otrzymać 10, a dopiero potem odjął resztę, natomiast dziewczynka przeliczyła sobie to na koralikach i od razu podała wynik.
 • W Ćwiczeniach mat.-przyr. wykonajcie zadania 1-4 ze str.40. Dokładniej będziemy omawiać odejmowanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego, kiedy spotkamy się w szkole.
 • Nie zapomnijcie przynieść w poniedziałek książek do sprawdzenia.

 

 

RELIGIA

Uzupełnijcie tematy nr 41 i 42 w podręczniku.

 

Język polski

15.04.2021r. (czwartek)

W podręczniku na stronie 44 jest napisany dwuznak Sz. Na tej lekcji poznacie nowe pojęcie jakim jest właśnie słowo "dwuznak".

Dzwuznak- jest to spółgłoska, która składa się z dwóch znaków. Dwuznak sz zawiera jedną głoskę ale dwie litery. Aby podzielić wyraz na głoski dwuznak sz liczymy jako jedna głoska np. szyszka - sz y sz k a, Szczepan - Sz cz e p a n. 

Przeczytajcie sylaby z zadania 1 w podręczniku, następnie przyjrzyjcie się ilustracji w  zadaniu 2 i opowiedzcie, jak Szymon spędza  wolny czas, a jak wy lubicie spędzać wolny czas. Wykonajcie w ćwiczeniach stronę 40. 

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE

czwartek (15 kwietnia)

Dziś temat o bardzo ważnej roli pszczół w przyrodzie.

 • Na str.44-45 w Podręczniku mat.-przyr. znajdziecie zadania dotyczace pszczół i sadu wiosną. Porozmawiajcie o nich z rodzicami.
 • Obejrzyjcie film o pszczołach: https://youtu.be/p_UgKxHpodM
 • Jutro zaczynamy odejmowanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego, więc już dziś obejrzyjcie film, na którym pani wyjaśnia, jak to robić: https://youtu.be/rYuXwm1WHfA

 

 

Język polski

14.04.2021r. (środa)

Tym razem mamy wprowadzenie do poznania dwuznaku Sz, sz jak Szczepan. Sami lub z pomocą dorosłych przeczytajcie informacje o Szczepanie i odpowiedzcie na pytania: Jakim dzieckiem jest Szczepan? Co mówił o swoim tacie? Gdzie on jest? Co zrobi Szczepan gdy dorośnie? Wykonajcie zadanie 1 w podręczniku strona 42 oraz zadanie 2 wyjaśnienie kolorów pod symbolami rowerów na końcu tej lekcji. Wykonajcie również zadanie 4 i 5 z podręcznika str. 43.

- czerwony: szlak główny, biegnący przez atrakcyjne tereny,
- niebieski: szlaki dalekobieżne, ale niekoniecznie trudne,
- żółty: szlak łącznikowy lub dojściowy,
- zielony: szlak doprowadzający do charakterystycznych miejsc,
- czarny: krótki szlak dojściowy.

Jako uzupełnienie tej lekcji wykonajcie w ćwiczeniach stronę 38. 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

środa (14 kwietnia)

 • Dziś wykonajcie zadania z książki "Liczę-zeszyt zadań matematycznych" na str. 65-66.

 

Język polski 

13.04.2021r.  (wtorek)

Dzisiejsze zadania będą bardzo podobne do wczorajszych, a mianowicie znowu prośba do rodziców o wpisanie do zeszytu wzoru liter, sylab i zdania: fa, Fo, fe, fi, Fy, fu, af, Fig, gaf, figa, foka, film, Filip oraz zdanie Kot Gerwazy lubi spać w fotelu.

Jako uzupełnienie przeczytajcie sami lub z pomocą osoby dorosłej opowiadanie "Koniec z zabawą?" podręcznik str. 41 i następnie spróbujcie  wykonać polecenie 4 pod tekstem (oczywiście samodzilnie bo w parach nie dacie rady). 

Tak jak wczoraj powyższe  zadania są w ramach godzin lekcyjnych wykonajcie je sobie na spokojnie w godzinach przedpołudniowych, a jako pracę domową macie uzupełnić w kaligrafii strony 62-63. Oczywiście kaligrafię sprawdzimy sobie jak już wrócicie do szkoły, także na spokojnie bez stresu powoli uzupełniajcie. Ważne aby było napisane ładnie i estetycznie bo tak jak mówiłam kaligrafia to "sztuka pięknego pisania" i tego się trzymajmy. 

Pozdrawiam

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

wtorek (13 kwietnia)

Dziś popracujcie w "Liczę-zeszyt zadań matematycznych". Wykonajcie zadania ze str. 63-64. W razie potrzeby korzystajcie z liczydeł lub czegokolwiek, co można liczyć. np. kredek lub zapałek.

Powodzenia!

 

 

12.04.2021 - 16.04.2021

Witam.

W tym tygodniu zaczynamy regularne bieganie.

Każdy w miarę możliwości niech w dniach w których mamy wf przebiegnie dystans co najmniej 200m-500m lub wybierze się spacer.

Pozdrawiam

 

JĘZYK ANGIELSKI

12 i 13 kwietnia

Dziś trochę zadań powtórzeniowych w Zeszycie ćwiczeń na str. 92 - 93.

 • W zad. połączcie obrazki z częściami ciała, z którymi się one kojarzą: hands - ręce, feet - stopy.
 • W zad. 2 połączcie nazwy części twarzy z buźkami, którym tych elementów brakuje, a potem dorysujcie brakujące części.
 • W zad.3 napiszcie ile razy zostały napisane podane wyrazy.
 • W zad. 4 zaznaczcie zdania prawdziwe i  nieprawdziwe o tym smiesznym stworku.

Podpowiedź:

I'm sad. - Jestem smutny.

I've got a blue tummy. - Mam niebieski brzuch.

I've got two arms. - Mam dwie ręce.

I,ve got yellow hands. - Mam żółte ręce.

I,ve got four feet. - Mam cztery stopy.

I,ve got a big nose. - Mam duży nos.

 

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

poniedziałek (12 kwietnia)

 • W Podręczniku mat.-przyr. na str. 41 wykonajcie ustnie zad. 2 i 3.
 • W Ćwiczeniach mat. - przyr. wykonajcie zad. 1, 2 i 3 na str. 39. Byłoby dobrze gdybyście obliczenia wykonali dłuższym sposobem, np.: 7 + 6 = 7 + 3 + 3 = 10 + 3 = 13
 • Potrenujcie dodawanie i odejmowanie w grze matematycznej: https://www.matzoo.pl/klasa1/dodawanie-i-odejmowanie-w-zakresie-20_3_14

 

Język polski

12.04.2021r. (poniedziałek)

Na początek mam prośbę do rodziców, a mianowicie prosiłabym o wpisanie do zeszytu kolorowym długopisem wzoru literek:

G,g sylaby ga, go, ge, gi, gu, eg, ug, góra, grać oraz zdanie Bartek ma super aparat. 

Jako uzupełnienie przeczytajcie sami lub z pomocą osoby dorosłej opowiadanie "Wielkie planowanie" str. 39 i następnie odpowiedzcie na pytanie O czym rozmawiały dziewczynki?

Powyższe  zadania są w ramach godzin lekcyjnych wykonajcie je sobie na spokojnie w godzinach przedpołudniowych, a jako pracę domową macie uzupełnić w kaligrafii strony 60-61. Nie pamietam czy uzupełnialiście w kaligrafii literkę B,b oraz R,r jeżeli nie to uzupełnimy wspólnie jak wrócimy do szkoły (zrobimy sobie małe powtórzenie z literek, które poznawaliście już niestety sami w domu). 

Pozdrawiam

Język polski

09.04.2021r. (piątek)

Ciąg dalszy tropienie dźwięków i liter tym razem litery F, f oraz analiza i synteza słuchowo-wzrokowa wyrazów z f, ćwiczenia w czytaniu. Jaką literą zaczyna się imię Faustyna, podzielcie wyraz Faustyna i fotel na sylaby, a nastepnie na głoski. Zastanówcie się czy literka f jest spółgłoską czy samogłoską. Przeczytajcie sylaby na flagach wyraźnie i akcentując głoskę f. Przeczytajcie tekst o tym jak Grażyna i Faustyna zorganizowały zbiórkę pieniędzy na klasową wycieczkę.  Po przeczytaniu zdań pod rysunkiem wskażcie które z nich pasuje do obrazka. Dlaczego inne zdania nie pasują?

Po zapoznaniu się z teorią odnośnie liter g i f wykonajcie trochę zadań praktycznych uzupełniając w ćwiczeniach stronę 35, 36, 37. Macie czas do poniedziałku także nie musicie robić wszystkiego na raz. Pracujcie powoli ale ładnie i estetycznie. 

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

9 kwietnia

Następne zadania w poniedziałek. 

 

 

WF 08.04.2021

Ogólna aktywność fizyczna.

Zajęcia Muzyczne 08.04.2021

Posłuchajcie piosenek o wiośnie:

https://www.youtube.com/watch?v=yNLqW1kp9Pw

https://www.youtube.com/watch?v=gpZElYqu1Ag

https://www.youtube.com/watch?v=1BxzTaIp9G4

Pozdrawiam

 

Język polski

08.04.2021r. (czwartek)

Tropienie dźwięków i liter g oraz analiza i synteza słuchowo-wzrokowa wyrazów z g, ćwiczenia w czytaniu. Jaką literą zaczyna się imię Grażyna, podzielcie wyraz góra i Grażyna na sylaby, a nastepnie na głoski. Zastanówcie się czy literka g jest spółgłoską czy samogłoską. Przeczytajcie sylaby na flagach wyraźnie i akcentując głoskę g. Przeczytajcie tekst o dziewczynkach i odpowiedzcie na pytania, jak siostry lubią spędzać wakacje i przepiszcie do zeszytu to, co mówi mama do córek. Dzisiaj nie będziecie nic robić w ćwiczeniach, nauczcie się ładnie czytać opowiadanie o dziewczynkach.

 

Język polski

07.04.2021r. (środa)

Poznacie dzisiaj Grażynę i Faustynę. Przeczytajcie (sami lub z pomocą osoby dorosłej) informacje zawarte w chmurce w podręczniku na stronie 36. Następnie przeczytajcie opowiadanie "Mały Pablo i dwie świnki" i odpowiedzcie na pytania 3 i 4 strona 37 (podręcznik). Do tego tematu uzupełnijcie w ćwiczeniach stronę 34. 

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

8 kwietnia (czwartek)

Dziś zaczynamy dodawanie z przekroczeniem progu dziesiątkowego.

 • W Podręczniku  mat.-przyr. na str. 40 przejrzyjcie sobie zadanie 1. Zwróćcie uwagę, że Lenka podzieliła sobie czwórkę tak, by najpierw dopełnić do 10, natomiast Adam obliczył krótszym sposobem w pamięci.
 • Aby lepiej zrozumieć jak dodawać i zapisywać takie działąnia, obejrzyjcie sobie 2 filmiki: pierwszy pokazuje jak to zrobić z krótkim zapisem, a drugi pokazuje sposób dłuższy, ale dla niektórych łatwiejszy:
 1. https://youtu.be/_UvtEajM_hY
 2. https://youtu.be/EvWt6jyVHYg
 • W Ćwiczeniach mat.-przyr. wykonajcie zadania ze str. 37. W zad.1 Igor obliczył krótkim sposobem, czyli 9+3=12, a Lenka rozpisała to: 9+1+2=10+2=12. W zad. 2 pamiętajcie, że spinacze pokazują, gdzie wstawić +.

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE

7 kwietnia (środa)

 • W podręczniku mat.-przyr. na str. 38-39 znajdziecie informacje o tym, jak należy dbać o przyrodę. Przeczytajcie te informacje sami lub z pomocą rodziców. Zastanówcie sie, jak Wy możecie dbać o przyrodę.
 • Wykonajcie zad. 2-5 ze str.36 w Ćwiczeniach mat.-przyr.

 

 

Język polski

31.03.2021r. (środa)

Ponieważ dzisiaj jest ostatni dzień nauki przed świętami Wielkanocnymi nie będziemy już wprowadzać kolejnej literki do poznania. Waszym zadaniem na dzisiaj jest zapoznanie się z tekstem o świętach wielkanocnych na stronie 74-75 w podręczniku i odpowiedzieć na pytania 2,3 i 4 które znajdują się pod tekstem. W ćwiczeniach na stronie 78-79 macie do wykonania ćwiczenia związane ze świętami wielkanocnymi. Na stronie 80 znajdują sie również zadania dotyczące śmingusa-dyngusa jeżeli ktoś potrafi je zrobić to SUPER, ponieważ napewno znajdą się tam literki których jeszcze nie poznaliście. Także zadanie dla osób chętnych.

Życzę wesołych, spokojnych i pogodnych świąt wielkanocnych. 

Pozdrawiam A. Wąsik

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

Środa (31 marca)

Dziś ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, więc zróbcie tylko zadania ze str. 35 w Ćwiczeniach mat.-przyr. (z koralikami).

Następne zadania dopiero w środę 7 kwietnia.

Pozdrawiam

Beata Konopka

WESOŁYCH ŚWIĄT ! » Centrum Odkrywania Młodych Talentów 2012

 

 

RELIGIA 

30 marca

Tematy:

 • Z rodzicami idę do kościoła. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota
 • Przygotowanie święconki. Modlitwa przy grobie Pana Jezusa.

Uzupełnijcie te tematy w podreczniku.

 

Język polski

30.03.2021 (wtorek)

Na dzisiejszej lekcji proszę was żebyście zapoznali się z tekstem (przy pomocy rodziców)ze str. 35 w podręczniku  i odpowiedzcie na pytanie jakiego odkrycia dokonali Rafał i Bartek. 

Następnie zastanówcie się nad pojęciami słownikowymi: Kto to jest odkrywca? Jakie cechy ma odkrywca? Jak zachowuje się odkrywca? Jak inaczej można go nazwać?

Kolejnym zadaniem jest  przepisanie do zeszytu jak najwięcej wyrazów z tekstu (podręcznik str. 35)w  których występuje litera r . Uzupełnijcie literkę R, r w kaligrafii. ( w zeszycie powpisuję literki jak wrócimy do szkoły). 

EDUKACJA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

30 marca (wtorek)

 • Obejrzyjcie ilustrację na str. 34-35 w Podręczniku mat.-przyr. Zwróćcie uwagę na to, jakie prace wykonuje się wiosną w ogrodzie.
 • W Ćwiczeniach mat.-przyr. (z koralikami) spróbujcie wykonać zadania ze stron 33-34.
 • Obserwujcie, jak zmienia się przyroda wczesną wiosną.

Język polski 

29.03.2021r. (poniedziałek)

Witajcie w ramach dziszych lekcji przeczytajcie opowiadanie  "Lot balonem" (str. 33 podręcznik) wspólnie z dorosłym lub samodzielnie jeżeli dacie radę. Dzisiaj poznacie kolejną literkę R,r.   W podręczniku na stronie 34 zapoznajcie się z podziałem na sylaby i głoski wyrazu Rafał i rower.  Następnie odczytajcie samodzielnie sylaby znajdujące się na balonikach, przeczytajcie krótki komiks i odpowiedzcie na pytanie które znajduje się pod komiksem. W celu poćwiczenia pisowni literki R, r wykonajcie w ćwiczeniach stronę 33. 

Pozdrawiam

 

WF

29.03.2021 - 31.03.2021

Ogólna aktywność fizyczna i prace porządkowe na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT.

 

JĘZYK ANGIELSKI

29 marca (poniedziałek)

Hello!

Dziś wykonajcie zadania powtórzeniowe w Zeszycie ćwiczeń na str. 90-91 W razie problemów skorzystajcie ze słowniczka w podręczniku. Sprawdzę te zadania, kiedy już zobaczymy się w szkole.

30 marca (wtorek)

W zeszycie ćwiczeń wykonajcie zadania wielkanocne na str.131. W zadaniu 1 zielonym kolorem otoczcie małe przedmioty, a czerwoną - duże. 

W zad. 2 pokolorujcie obrazek i poprawcie napis Easter (Wielkanoc)

HAPPY EASTER!

 

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

29 marca (poniedziałek)

 • "Liczę-zeszyt zadań matematycznych" - zad. 2, 3, 4 i 5 na str.61-62.

​Umawiamy się, że sprawdzę te zadania, kiedy spotkamy się w szkole (mam nadzieję, że już za 2 tygodnie), żeby nie zawracać rodzicom głowy wysyłaniem zdjęć mailem. No chyba, że to potrwa dłużej, wtedy będziemy się umawiać inaczej.

Następne zadania pojawią się jutro.

Pozdrawiam

Beata Konopka

 

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5